Z Mają w ogrodzie

Maja Popielarska – blog o dobrej książce

Wszystko o ogrodach od Mai Popielarskiej

Wszystko o ogrodach od Mai Popielarskiej

Maja Popielarska bardzo chętnie doradzi, jeżeli ktoś ma problem z ogrodem. Może nie zrobi tego bezpośrednio, jednak wszyscy mogą korzystać z jej książek i programów telewizyjnych. Jej książki cieszą się ogromnym powodzeniem. Tak samo jak jej program telewizyjny “Maja w ogrodzie”, który od 2004 emitowany jest na stacji TVN i TVN Meteo. Czy ktoś jednak wie, że Maja Popielarska wcale nie planowała związać swojej przyszłości z ogrodami tylko z …medycyną. Popielarska złożyła odpowiednie papiery na studia, jednak się na nie nie dostała. Wybrała więc kierunek związany z architekturą krajobrazu, który okazał się dla niej przepustką do sławy. Nie tylko pisze książki, ale występuje w telewizji. Widzowie cenią ją za delikatność i pozytywne podejście do świata. Pomimo tego, że w młodym wieku spotkała ją ogromna tragedia (w klasie maturalnej straciła mamę w wypadku samochodowym) nie straciła pogody ducha. Teraz sama ma dwójkę synów i stara się ich wychować na najlepszych ludzi, którzy będą dla niej wielką pociechą.

“Pokochać ogród”

Czy można pokochać uprawianie ogrodu? Oczywiście, że tak. Jeżeli ktoś jeszcze w to wątpi, to dzięki tej książce na pewno zmieni zdanie. W tej książce odnajdą się doskonale Ci, co dopiero maja zamiar założyć swój pierwszy ogród. Znaleźć tutaj można wiele wskazówek “od podstaw”, czyli wszystko to co amatorzy wiedzieć powinni o tym, jak takowy ogród się uprawia. W środku znaleźć można wiele pięknych fotografii, dzięki czemu można nie tylko przeczytać, ale również przyjrzeć się poszczególnym roślinom, drzewom, itd. Warto zaufać osobie, która ma w tej kwestii bardzo dużą wiedzę.

“Balkon i taras zielona oaza”

Czy na balkonie można stworzyć piękną oraz zieloną oazę? Oczywiście, że tak. Aby móc cieszyć swoje oko pięknymi roślinami niekoniecznie trzeba mieć wielki ogród. Bez problemu można posadzić wiele roślin na swoim balkonie, w doniczkach. Jakie rośliny doskonale odnajdą się w takim miejscu? Jak powinno się uprawiać? Czy takie rośliny mają specjalne wymagania? Popielarska dzieli się ze swoimi czytelnikami fachową wiedzą, dzięki czemu uprawa roślin stanie się dla wszystkich ogromną przyjemnością. Autorka dba, aby każdy czytelnik miał zawsze fachową wiedzę, dzięki czemu stworzy dla siebie piękną oazę spokoju i relaksu. Natura jest piękna. Należy wiedzieć jak się z nią obchodzić, dzięki czemu uprawy na balkonie będą sprawiały nam ogromną przyjemność. Obecność roślin w naszym pobliżu zawsze będzie wpływała korzystnie na nasze zdrowie.

Tło zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com

Hubert